prev

Thumbnails

next

 

Maj w zajezdni
(pod patronatem GAZETA cojestgrane SZCZECIN)
SZCZECIN, piątek-czwartek, 29 kwietnia – 5 maja 2011


Komunikacja będzie tematem wystawy polskich
i zagranicznych artystów z grupy „Złota Linia".
W sobotę twórcy zapraszają do Muzeum Techniki
i Komunikacji Zajezdnia Sztuki na III Artystyczną Majówkę.

Grupa Twórców Złota Linia powstała blisko trzy lata temu na portalu Golden Line (stąd też jej nazwa). - Zaczęliśmy rozmawiać ze sobą na forum miłośników sztuki. Na początku wymienialiśmy swoje poglądy, doświadczenia i opinie - opowiada współorganizatorka wystawy i członkini grupy Judyta Białkowska. - W końcu padł pomysł, by się spotkać. Połączyliśmy to z wystawą naszych prac.

Zebranie grupy nie było łatwe, bo wśród jej członków są artyści z całej Polski oraz z Niemiec i Norwegii. Pierwsze spotkanie-wernisaż odbyło się w 2009 r. w Mszanie Dolnej. Była to jednocześnie ich pierwsza artystyczna majówka.
- W Szczecinie odbędzie się trzecia. Poznaliśmy się przez Internet, dlatego szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji jest idealnym miejscem na spotkanie - mówi Białkowska. - Jej tematem będzie też komunikacja: nie tylko werbalna, ale też techniczna.

Wernisaż w sobotę o godz. 18. Prace, m.in. obrazy, grafiki, rzeźby, instalacje, zaprezentuje 26 artystów „Złotej Linii”. Będzie też można zobaczyć performance norweskiej artystki Terese Longva. Monodram (w tramwaju) przedstawi Edyta Ślączka-Poskrobko. Zbigniew Stępniewski zagra specjalnie na tę okazję skomponowany utwór. W godz. 9-16 organizatorzy zaplanowali artystyczne atrakcje dla dzieci, m.in. malowanie farbami parowozu.

Wystawę „Komunikacja” można zwiedzać w MTiK do 27 maja. SL
----------------------------------------------------------
 :: Wystawa „Komunikacja”. Wernisaż w sobotę o godz. 18, wstęp wolny.